Rankings


By region
# Name Result Citizen of Competition
1 Christopher Chi 1.44 United States Constitution State Winter 2020
2 Mikhail Glazov (Михаил Глазов) 1.57 Russia Izhevsk Winter Cube 2020
3 Yanchen Zhu (朱彦臣) 1.60 China Washington Championship 2020
4 Carter Kucala 1.62 United States North Star Cubing Challenge 2020
5 Jakob Gunnarsson 1.63 Sweden Popular 'n Blind Flen 2020
6 Łukasz Burliga 1.73 Poland PST Biłgoraj 2020
7 Conor Sullivan 1.76 Australia Melbourne Summer 2020
8 Brayden Wroten 1.78 United States Colorado Springs Winter 2020
9 Tyler Robinson 1.86 United States North Star Cubing Challenge 2020
10 Daniel Vædele Egdal 1.96 Denmark Basel Open 2020
11 Simon Kellum 1.97 United States North Star Cubing Challenge 2020
12 Marcus Moberg 1.99 Sweden Södertälje New Year 2020
13 Peixuan Shi (时培轩) 2.02 China Ordos Winter 2020
14 Tyler Kochy 2.10 United States Constitution State Winter 2020
15 Cale Schoon 2.11 United States North Star Cubing Challenge 2020
15 Tyler Johnson 2.11 United States North Star Cubing Challenge 2020
17 Manuel Prieto de Antón 2.12 Spain Getafe Continúa 2020
18 Harry Savage 2.14 United Kingdom Fontwell Open 2020
18 Mykhailo Lagoida (Михайло Лагойда) 2.14 Ukraine PST LLS Lublin 2020
20 Michał Krasowski 2.15 Poland PST LLS Lublin 2020
21 Milo Black 2.16 United States PDX Cubing for Causes 2020
21 Mitchell Lane 2.16 United States Colorado Springs Winter 2020
21 Zijian Cai (蔡子健) 2.16 China Jieyang Winter 2020
24 Eli Kirk 2.18 United States Washington Championship 2020
24 Sören Jaan Handschuch 2.18 Germany Berlin Winter Cubing 2020
26 Elias Malomgré 2.19 Belgium Dutch Masters 2020
27 Fabian Andrey Montenegro Barrero 2.20 Colombia Regreso a Clases Bogotá 2020
27 Magdalena Pabisz 2.20 Poland PST Biłgoraj 2020
29 Mok Man Kit (莫文傑) 2.26 Hong Kong Jieyang Winter 2020
30 Max Siauw 2.27 United States Washington Championship 2020
31 Andy Gong 2.28 Australia Melbourne Summer 2020
32 Jonatan Kłosko 2.32 Poland GLS Gdynia 2020
33 Cezary Mach 2.35 Poland GLS Gdynia 2020
34 Carlos Méndez García-Barroso 2.36 Spain Getafe Continúa 2020
35 Derek White 2.37 United States Constitution State Winter 2020
36 Kacper Grzelakowski 2.39 Poland GLS Gdynia 2020
36 Simon Jansson 2.39 Sweden Popular 'n Blind Flen 2020
38 Jan Zych 2.40 Poland PST Biłgoraj 2020
38 Jonathan Charlesworth 2.40 Australia Northside Cube Days 2020
40 Lev Golub (Лев Голуб) 2.42 Ukraine CCC Qualification SPB 2020
40 Mateusz Szulik 2.42 Poland PST Biłgoraj 2020
42 Yepeng Sun (孙叶芃) 2.45 China Jieyang Winter 2020
43 Arseniy Dyachenko 2.46 Russia Izhevsk Winter Cube 2020
43 Elvin Thorsen 2.46 Sweden Popular 'n Blind Flen 2020
45 Shangtong Fu (傅上桐) 2.47 China Jieyang Winter 2020
46 Dylan Johnston 2.51 Australia Melbourne Summer 2020
46 Noah Pihlstrand 2.51 Sweden Popular 'n Blind Flen 2020
46 Riley Norrid 2.51 United States Houston Winter 2020
49 Aedan Bryant 2.53 United States MIT Winter 2020
50 Martin Vædele Egdal 2.55 Denmark Minx C-Open-hagen 2020
51 Ian Southa 2.56 United States North Star Cubing Challenge 2020
52 Daniel Wallin 2.59 Sweden Södertälje New Year 2020
52 Peter Preston 2.59 United States Washington Championship 2020
54 Dominik Fürer 2.60 Switzerland Swisscubing Cup I 2020
55 Adriel Wiebe 2.62 United States MIT Winter 2020
55 Marianna Bondi 2.62 Italy Bologna Winter Madness 2020
57 Elijah Brown 2.64 United States West LA Winter 2020
57 Yoo-chan Hong (홍유찬) 2.64 Republic of Korea ByeolLae Open 2020
59 Kyle Van Straaten 2.65 Canada Downtown Vancouver Winter 2020
59 Leo Lindqvist 2.65 Sweden Popular 'n Blind Flen 2020
61 Semen Artyukhov 2.66 Russia Severodvinsk Cup 2020
62 Aiden Bartlett 2.67 United States Washington Championship 2020
62 Jaime Calzado Gomez 2.67 Spain Getafe Continúa 2020
62 Sameer Aggarwal 2.67 United States Washington Championship 2020
65 Ari Randers-Pehrson 2.68 United States Constitution State Winter 2020
65 Ben Zwicky 2.68 Switzerland Swisscubing Cup I 2020
65 Leo Min-Bedford 2.68 Canada Ayase 2020
65 Piotr Olszewski 2.68 Poland PST LLS Lublin 2020
69 Jhair Moron Gejaño 2.69 Peru Vedruna Balaguer Open 2020
70 Asher Kim-Magierek 2.71 United States PDX Cubing for Causes 2020
71 Charlie-George Shadbolt 2.72 United Kingdom Fontwell Open 2020
71 Clément Cherblanc 2.72 France Elisa Kulma Open 2020
71 Cyrus Wong Yuk Chi (黃昱誌) 2.72 Hong Kong Jieyang Winter 2020
71 Eric Zahid López Parra 2.72 Mexico Centauros Open 2020
71 Joaquin Abarca 2.72 Canada Canandaigua Winter 2020
71 Kobe Balin 2.72 United States Canandaigua Winter 2020
71 Rasmus Händén 2.72 Sweden Popular 'n Blind Flen 2020
78 Amelie Dieterich 2.78 Germany Berlin Winter Cubing 2020
78 Hong Seungbin 2.78 Republic of Korea ByeolLae Open 2020
80 Will Newhoff 2.80 United States Bay Area Speedcubin' 23 2020
81 Noah Melita 2.83 United States Canandaigua Winter 2020
81 Tobias Peter 2.83 Switzerland Swisscubing Cup I 2020
83 Walker Welch 2.85 United States North Star Cubing Challenge 2020
84 Ekaterina Kaneva 2.86 Russia CCC Qualification Kazan 2020
84 Noriyuki Okada (岡田典之) 2.86 Japan Ayase 2020
86 Antonie Paterakis 2.87 Netherlands Annuntia Open 2020
86 Artem Kulikov (Артём Куликов) 2.87 Russia CCC Qualification Kazan 2020
86 Tripp Peters 2.87 United States Washington Championship 2020
89 Adam Jagła 2.88 Poland PST Biłgoraj 2020
90 Mikhail Kuzin 2.89 Russia CCC Qualification SPB 2020
90 Robert Yau 2.89 United Kingdom Fontwell Open 2020
92 Jack Stewart 2.91 United States West LA Winter 2020
92 Thomas Schmidt 2.91 Denmark Popular 'n Blind Flen 2020
94 Fikri Ahmad Nabigha 2.92 Indonesia Jakarta Open 2020
94 José David Rendón Martínez 2.92 Colombia Regreso a Clases Bogotá 2020
94 Rasmus Stub Detlefsen 2.92 Denmark Minx C-Open-hagen 2020
97 Owen Brooks 2.93 United States Constitution State Winter 2020
98 Dylan Chan 2.94 United States Constitution State Winter 2020
99 Vladimir Fedorov 2.96 Russia CCC Qualification Kazan 2020
100 Vilius Ribinskas 2.97 Lithuania Södertälje New Year 2020